Může zaměstnanec odmítnout pracovat ve svátek?

[4 minuty čtení] V měsíci květnu byly svátky dva. Kompenzaci za odpracovaný svátek stanovuje zákoník práce. Je možné namísto svátku čerpat dovolenou? Svátek je v souladu s ustanovením § 91 zákoníku práce dnem pracovního klidu. Práci v tento den může zaměstnavatel nařídit jen výjimečně….

Přečtěte si celý článek Může zaměstnanec odmítnout pracovat ve svátek?

Autor: Podnikatel.cz